Menu
Nákupný košík 0

AKO VZNIKOL FUNKY DOG

Motýlik symbol podpory útulkov

Keď niečo začne od srdca a s radosťou, je to predzvesť toho, že to bude výborné!

Moje meno je Katka a myslím si, že psík vyzerá výborne s motýlikom. Je to štýlove, elegantné a zároveň milé. Tak som ich začala vyrábať. Sama, doma, stručne - ručne.

10% až 30% z jednotlivých produktov darujem útulkom. Každý, kto nosí značku FUNKY DOG ukazuje svetu, že pomáha kamarátom útulkáčom. 

Ako to celé začalo?

Myšlienka psíka s motýlikom začala, keď som raz asi v roku 2011 niekde na ulici videla malého mixnutého jazvečíka a mal na obojku červený károvaný motýlik na zicherke. Hneď som si pomyslela, že to vyzerá super a že Kadlovi (môjmu psíkovi) by sa jeden tiež určite hodil.

Motýlik som hľadala snáď 4 roky! Primárne som hľadala motýliky pre ľudí, ale nikde nič. Ani v mojích obľúbených vintage obchodoch a “sekáčoch”. Jednoducho motýliky boli vymyznuté. 

Potom niekedy v lete 2015 som konečne našla sponku v tvare motýlika, ktorý samozrejme nebol primárne pre psíka. 

Od momentu, čo Kadlino mal motýlik na obojku prišitý (a nosil ho samozrejme stále), pútal pozornosť úplne každého na ulici a bolo vidno, že s ním robí radosť! Bolo to veľmi milé a mňa to tešilo. To bola tá inšpirácia, ktorá má dostala k zamysleniu “Prečo nevyrábam motýliky ja sama? Ľudí by to určite potešilo a mohli by si kúpiť motýlik aj pre svojho hafana!”

Som kreatívny človek, ktorého baví niečo vlastnoručne vyrábať. No tak som sa do toho pustila! Začala som motýliky pre psíky vyrábať popri mojej práci. Sama som si motýlik navrhla, aj to ako sa bude zapínať na obojok. Chcela som, aby to hlavne bolo praktické.

Od začiatku mi bolo jasné, že mojou prácou chcem pomáhať zvieratkám. Celý život sa zapájam do rôznych aktivít, ktoré pomáhajú opusteným či týraným zvieratám a bojujem za ich lepšiu situáciu.

Zo všetkých produktov, ktoré navrhnem a vyrobím pod značkou FUNKY DOG venujem 10% až 30% z ceny útulkom a ďalším organizáciam. Od začiatku sa prerozdelilo už krásnych 700 000 Kč v ČR a na SK!

FUNKY DOG som založila v auguste 2015 a všetko to začalo celkom rýchlo. Začalo to Facebookovou stránkou. Potom nadšencov pribúdalo, tak som v novembri sputila e-shop, kde prezentujem všetky kolekcie a pravideľne pridávam novinky.  

Tvárou značky je môj milovaný Mr. Cuddlo (“Kadlo”) - neobyčajný psík so silnou osobnosťou, plemeno “čisto-krvný oriešok”.

Okrem motýlikov sú v ponuke už aj obojstranné šatky, gumičky do vlasov, brošne pre dámy, pánske motýliky, plátene eko tašky a úplnou novinkou sú obojky, vodítka a taštička na prechádzky Piňamka. Na výrobu používam výhradne etické a ekologické materiály, v tomto prípadne je to materiál Piñatex z ananásových listov. Spolu s dvoma kolegami som tiež napísala a vydala kuchárku pre psov Neštěkej a jez!

Liquid error: Could not find asset snippets/currencies.liquid Liquid error: Could not find asset snippets/currencies.liquid